Вапняний розчин

   Вапняний розчин – це найпопулярніший і досить простий матеріал, який застосовується при оздобленні стін. Вапно – це не цемент, що має здатність швидко схоплюватись, не розповсюджена, популярна ще з стародавніх часів глина і не вередливий гіпс, принципи роботи з ним відомі досить давно та розписані в багатьох будівельних книгах та рекомендаціях. На даному етапі розвитку  будівництво не можна було б уявити без вапняного розчину та застосування його у різноманітному обробленні стін та стелі. Його застосування розповсюджене, як в цивільному так і в промисловому будівництві. Вапняний розчин – це суміш гашеного вапна із водою, в яку дотримуючись заданих пропорцій та цілей додають цемент.

   Розчин на основі вапна сміливо можна назвати універсальним будівельним матеріалом. Вапняний розчин застосовується як суміш якою оброблюють житлові приміщення так і фасади будівель. Це зумовлено тим, що вапняна штукатурка досить розповсюджений матеріал, а також тим що вона не вибаглива до основи на яку вона буде нанесена, сюди не слід відносити кімнати з високою вологістю, такі як туалети, ванни, різноманітні та досить зазвичай сирі підвали. Та втім для ванни можна створити розчин, який оптимально б підходив за її примхами – так зазвичай беремо суміш із вапна та цементу, він чудово схоплюється та спокійно себе почуває посеред вологи, парів та температурних перепадів.

   За допомогою вапна можна створити як досить прості штукатурки для наступного фарбування, так і  унікальні з точки зору інтер’єру. Їх різниця полягає у компонентах які входять до складу вапняного розчину.

   Які ж компоненти потрібно взяти для приготування вапняного розчину? Перш за все це:

   - Гіпс. Ми отримаємо вапняно-гіпсовий розчин, який має здатність дуже швидко схоплюватися (буквально за 10 хвилин), тому його готують не великими порціями. Застосовується при обробці дерев’яних та кам’яних поверхонь на карнизах.

   - Пісок. Вапняно-піщаний розчин, для його приготування придатний майже весь пісок, що вас оточує. Але слід пам’ятати, що якщо пісок привезений від водойм, чи має якісь підозрілі закам’янілості, то його слід просіяти перед застосуванням.

   - Цемент. Про цю суміш вище вже зазначалося. Цементно-гіпсовий розчин застосовується у вологих приміщеннях. Частіше всього використовується при проведенні ремонтних робіт.

   - Глина. Таке поєднання матеріалів застосовується досить рідко. Вапняно-глиняний розчин використовують для зміцнення шару чисто глиняного замісу, який не здатний похвалитися особливою міцністю.

   При роботі з вапняним розчином слід пам’ятати:

   - Вапно має недосить міцну структуру, тому дайте йому час для того, щоб повністю висохнути.

   - Добавляти воду слід не струменем, так як вимиваються в’яжучі компоненти, візьміть для цього оприскувач чи розпилювач.

   - Перед тим як починати штукатурення вирівняйте ідеально поверхню, щоб в майбутньому не влетіти в копієчку.

   - Використовуйте відповідну тару, так як вапно під час гасіння має здатність приймати великі об’єми.

   Якщо пам’ятати та використовувати всі приведені рекомендації , то можна помітно зменшити ваші витрати на ремонт та в рази покращити стан вашої стелі та стін і все це вапняний розчин

Стройматериалы - Домовой

вапняний розчин